facebook
 
A A A
Home site Contact SiteMappl en de frfb
  tel/fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne
Realizowane Projekty
Newsletter
Chcesz być na bieżąco. Zapisz się!
Szkolenia
 
  Odznaczenia i Nagrody
EUROCENTRUM
 
     
  Klub
Mikroprzedsiębiorców
"Nasze firmy"
 

Zrealizowane projekty
Strona główna VI Turniej Klubów Europejskich
VI Turniej Klubów Europejskich
[2021-11-30] VI Turniej Klubów Europejskich

Było ciekawie, kreatywnie i cyfrowo. Uczniowie szkół podstawowych biorący udział w VI Turnieju Klubów Europejskich dnia 29.11.2021 r. zaprezentowali przygotowane wcześniej prace plastyczne nawiązujące do priorytetu strategicznego Komisji Europejskiej na lata 2019 – 2024 - „Europa na miarę ery cyfrowej” oraz popisali się wiedzą dotyczącą Unii Europejskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Leszek Miller.  

W rozgrywkach finałowych wzięło udział 5 drużyn, złożonych z członków Klubów Europejskich Południowej Wielkopolski:

  • Klub Młodego Europejczyka ze Szkoły Podstawowej im Kard. Karola Wojtyły w Chynowej
  • Klub Europejski ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Mielęckiego w Koźminku
  • Klub Europejski Aderimus ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu
  • Szkolny Klub Europejski My €uropejczycy ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Przygodzicach
  • Klub Młodzi Europejczycy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ze Słodkowa

Uczestników powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu oraz kierownik Punktu EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski Pani Ewelina Górna - Małolepsza, która wyjaśniła rolę punktów informacji europejskiej w Polsce i w Europie.

Finał Turnieju zorganizowano zgodnie z tradycją w szkole, która w poprzedniej edycji zwyciężyła – w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu. Złożony był on z dwóch etapów. W pierwszym poszczególne drużyny prezentowały wcześniej przygotowany plakat pod hasłem „Europa na miarę ery cyfrowej”.

Komisja konkursowa w skład której weszli przedstawiciele Punktu EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski oraz Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości oceniła wartość merytoryczną prezentacji. W drugiej części finału uczniowie rozwiązywali  test wiedzy o Unii Europejskiej. Kiedy członkowie Komisji intensywnie pracowali i zliczali ilość poprawnych odpowiedzi, uczestnicy Turnieju mieli okazję zaopatrzyć się w różnorodne publikacje europejskie, które dostępne były na stoisku informacyjnym Punktu EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski.

I miejsce w rozgrywkach zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Mielęckiego w Koźminku, miejsce II uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Słodkowie, natomiast miejsce III zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu. Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Leszka Millera, Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości oraz Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Turnieju, który jest flagowym działaniem Punktu EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski i Eurcentrum innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!


 
 
 
Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości Ostrów Wielkopolski
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel/fax: 62 736 10 27
biuro@euro.ctiw.pl