Do eliminacji w okręgu kalisko - ostrowskim Olimpiady Innowacji Technicznych i wynalaczości, w roku szkolnym 2014/2015, zakwalifikowano ogółem 14 prac, których autorami było 30 uczniów. Ilość prac w poszczególnych konkursach wyniosła:
- „P” - Pomoc dydaktyczna - 4
- „R” - Pomysł techniczny - 5
- „U” - Usprawnienia softwarowo – techniczne - 3
- „E” - Pomysł ekologiczny - 2
Zwycięzacami w konkursie „P” – Pomoc dydaktyczna zostali:
I miejsce „Drukarka 3D jako pomoc dydaktyczna”
Autorzy: Szukalski Kamil, Talarczyk Łukasz, Piekarz Krzysztof
Szkoła: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.
Prowadzący: Szydłowski Tomasz
II miejsce „Dydaktyczny model pompy ciepła”
Autor: Wojciechowski Hubert, Śniegocki Artur
Szkoła: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.
Prowadzący: Eliasz Zbigniew
III miejsce „Silnik pulsacyjny Roberta Adamsa i ciekawe zjawiska pola magnetycznego”
Autor: Miś Piotr
Szkoła: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.
Prowadzący: Dolata Ryszard
Wyróżnienie „Ogrzewacz solarny”
Autorzy: Lepka Jakub, Stodolny Kryspin, Zając Mateusz
Szkoła: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.
Prowadzący: Gajewski Andrzej, Pawlak Jacek
W konkursie „R” – Pomysł techniczny:
I miejsce „Urządzenie do precyzyjnego pomiaru liczby zwojów”
Autor: Staszewski Marcin Józef
Szkoła: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.
Prowadzący: Eliasz Zbigniew, Błocisz Marek
II miejsce „Dream Machine”
Autorzy: Mituta Szymon, Tułaza Arkadiusz
Szkoła: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.
Prowadzący: Opłocka Anna
III miejsce „Step generator – podłoga wytwarzająca energię”
Autor: Gorzaniak Grzegorz
Szkoła: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.
Prowadzący: Opłocka Anna
Wyróżnienie „Ramię robota MP”
Autor: Padrok Maciej
Szkoła: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.
Prowadzący: Lipiński Bogdan
Wyróżnienie „Łódź zanętowa zasilana energią słoneczną”
Autorzy: Kupaj Filip, Kupaj Dominik
Szkoła: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.
Prowadzący: Majer Andrzej
W konkursie „U” – Usprawnienia softwarowo - techniczne:
I miejsce „Zespół ratowniczy – samolot rozpoznawczy z rotorami Flettner i quadrocopter"
Autorzy: Rosa Kamil, Kowalski Marcel, Krakowski Tomasz
Szkoła: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.
Prowadzący: Dolata Ryszard
II miejsce „HEGEMON – system aut miejskich w przyszłości”
Autorzy: Nowicki Sebastian, Rosa Kamil, Niezgódka Dawid
Szkoła: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.
Prowadzący: Dolata Ryszard
III miejsce „Innowacyjny sterownik wentylacji”
Autorzy: Zaćminski Szymon, Wodnik Robert
Szkoła: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.
Prowadzący: Płóciennik Wojciech, Goździaszek Piotr
W konkursie „E” – Pomysł ekologiczny:
I miejsce „Stanowiska instalacji solarnej z zasilanej wspomaganym turbiną wiatrową o pionowej osi obrotu”
Autorzy: Pawelec Radosław Józef, Dąbkowski Kacper Wojciech,
Panaś Dawid Kamil
Szkoła: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.
Prowadzący: Eliasz Zbigniew, Majer Andrzej
II miejsce „Odblaskowy Powiat Ostrowski cz. I”
Autorzy: Dybul Mateusz, Pachołek Hubert, Majnert Jak
Szkoła: Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.
Prowadzący: Dolata Ryszard
Autorzy dwóch najlepszych prac z każdej kategorii wezmą udziała w eliminacjach ogólnopolskich Olimpiady.
Gratuleujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu!