facebook
 
A A A
Home site Contact SiteMappl en de frfb
  tel/fax: 62 736 10 27
Działy tematyczne
Realizowane Projekty
Newsletter
Chcesz być na bieżąco. Zapisz się!
Szkolenia
 
  Odznaczenia i Nagrody
EUROCENTRUM
 
     
  Klub
Mikroprzedsiębiorców
"Nasze firmy"
 

Zrealizowane projekty
Strona główna Dialog obywatelski z komisarz ds. handlu Cecilia Malmström
Dialog obywatelski z komisarz ds. handlu Cecilia Malmström
[2015-09-21] Dialog obywatelski z komisarz ds. handlu Cecilia Malmström

Nasi konsultanci wraz z młodzieżą z I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczył w pierwszym w historii Dialogu Obywatelskim z komisarz ds. handlu Cecilia Malmström.

Półtoragodzinna debata zgromadziła w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego ponad 350 osób. W trzech rundach, których moderatorem był prezenter TVP Michał Adamczyk padło kilkadziesiąt pytań. Każdy z uczestników mógł wziąć czynny udział w dialogu. Poszerzyliśmy swoją wiedzę z zakresu TTIP (Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji) oraz dowiedzieliśmy się jakie są największe korzyści płynące z TTIP dla młodego pokolenia! Komisarz Malmström wyraziła nadzieję, że TTIP „wstrzyknie nadzieję do gospodarki”. - Młodzi ludzie, chcący założyć własną działalność gospodarczą, będą mogli to zrobić bez konieczności walki z barierami biurokratycznymi. Pani komisarz odpowiadała także na wiele innych pytań z różnych dziedzin. Wydarzenie pełne emocji pozwoliło nam poznać korzyści płynące dla Polski w z podpisania umowy transatlantyckiej.

Pani komisarz odpowiadała także na pytania dotyczące takich kwestii jak energetyka jądrowa, świadczenia publiczne czy testy na zwierzętach.

Po dialogu konsultanci wraz z młodzieżą udali się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Muzeum zaprosiło w podróż przez tysiąc lat historii – od średniowiecza do współczesności. Wystawa składała się z ośmiu interaktywnych galerii poświęconym różnym okresom w dziejach. Po zakończonej „lekcji historii” uczniowie wzięli udział w spektaklu współtworzonym przez studentów i uczniów: „Stan wyjątkowy”. Dzięki temu młodzież poznała odpowiedzi na pytania, które dotyczą każdego z nas i tak mocno wpisują się w Europejski Rok na rzecz Rozwoju: Czy bieda jest stanem wyjątkowym? Kto i w jakim sensie miewa interes w tym, że w naszym świecie, w naszym kraju i w naszym mieście bywa nierówno? Czym są akcje charytatywne i dlaczego czasem czujemy się lepiej, gdy bierzemy w nich udział?


 
 
 
Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości Ostrów Wielkopolski
ul. Budowlanych 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel/fax: 62 736 10 27
biuro@euro.ctiw.pl